Operativni gubitak Vip-a smanjen za petinu

Bez autora
May 13 2012

Mobilni operater Vip mobile u Srbiji je u prvom kvartalu ove godine imao prihod od 37,3 miliona evra, što je za 23 posto više nego u istom periodu 2011. Ova telekomunikaciona kompanija nastavlja da beleži rast u svim segmentima poslovanja, a Vip je jedan od najbrže rastućih mobilnih operatera u regionu. Visok porast, od 139 posto beleži dobit pre kamate, amortizacije i poreza, koja u prvom tromesečju 2012. godine iznosi 10,3 miliona evra. Prema podacima Telekom Austrija grupe, u okviru koje posluje ova kompanija u Srbiji, operativni gubitak Vip mobile-a u prvom kvartalu ove godine iznosio je 6,8 miliona evra, što je za 22,7 posto manje nego u istom periodu prošle godine.

Operativni gubitak Vip-a smanjen za petinuMobilni operater Vip mobile u Srbiji je u prvom kvartalu ove godine imao prihod od 37,3 miliona evra, što je za 23 posto više nego u istom periodu 2011.

Ova telekomunikaciona kompanija nastavlja da beleži rast u svim segmentima poslovanja, a Vip je jedan od najbrže rastućih mobilnih operatera u regionu.

Visok porast, od 139 posto beleži dobit pre kamate, amortizacije i poreza, koja u prvom tromesečju 2012. godine iznosi 10,3 miliona evra, rekao je on.

Prema podacima Telekom Austrija grupe, u okviru koje posluje ova kompanija u Srbiji, operativni gubitak Vip mobile-a u prvom kvartalu ove godine iznosio je 6,8 miliona evra, što je za 22,7 posto manje nego u istom periodu prošle godine.

Vipovi rezultati bolji su od pokazatelja rasta ukupnog tržišta mobilnih komunikacija u Srbiji, a najvećim delom ostvareni su usled porasta broja korisnika i povećanja ukupnog mobilnog saobraćaja.

U prvom kvartalu Vip mobile je broj korisnika povećao na 1,6 miliona, što je 17 posto više nego u martu prošle godine, dok je tržišno učešće povećano na 16,1 sa 14,2 posto.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik